Menu Zamknij

Katastrofa UFO w Kecksburgu

Wprowadzenie

Sprawa katastrofy UFO, która jest prawie tak sławna jak katastrofa w Roswell wydarzyła się w Kecksburg w Pensylwanii w dniu 5 grudnia 1965 roku. Relacje świadków w połączeniu z odczytem radaru potwierdziły nietypowy obiekt przelatujący przez Kanadę, Michigan, Ohio i Pensylwanię. Obiekt wyglądał jak kula ognia i wydawał się poruszać “inteligentnie”. Sparwę rozpoczęła Frances Kalp, która zadzwoniła do WHJB (stacji radiowej) w Greensburg około 18:30.

Kalp stwierdziła, że widzi obiekt “w ogniu”, który rozbił się w lesie niedaleko jej domu w Westmoreland County. Ona i jej dzieci dostały się w odległość pół kilometra od miejsca katastrofy. Twierdzili że obiekt przypominał 4 ramienną gwiazdę. John Murphy, który pracował w WHJB, natychmiast wezwał policję stanu Pennsylvania, oraz umówił się z panią Kalp w Kecksburgu.


Policyjne Poszukiwania

Murphy zjawił się na miejscu, gdzie przeprowadził wywiad panią Kalp i jej dziećmi. Tymczasem Policja przeszukiwała las w miejscu rzekomej katastrofy. Murphy z niepokojem oczekuje raportu Policji z poszukiwań. Czy to samolot? Czy coś innego? Kiedy policja zakończyła poszukiwania, ani Carl Metz, ani Paul Shipco, szefowie całej akcji, nie chcieli ujawnić wyników swoich poszukiwań.

Wojskowi Wezwani

Jedyne informacje, jakie policja stanu Pennsylvania przekazała były takie, że przekazali sprawę wojsku. Niezadowolony, ale teraz jeszcze bardziej zaintrygowany niż kiedykolwiek, Murphy zadzwonił do biura policji w Greensburg, poprosił o rozmowę z kapitanem Dussia. Dussia powiedział mu, że będzie musiał odwiedzić biuro aby otrzymać “oficjalne” oświadczenie. Zanim dotarł do biura, wojsko było już na miejscu.

Oficjalne Oświadczenie: W lesie nic nie znaleziono

Ironia – Policja po znalezieniu czegoś, co wykraczało poza jej kompetencję lub poziom uprawnień, przekazuje sprawę wojsku i zaprzecza że cokolwiek zostało odnalezione:

“Policja Pennsylvania State po dokonaniu gruntownego przeszukania lasu – “Jesteśmy przekonani, że w lesie nie ma nic”

Przeczytaj również:  Katastrofa Ufo w Cape Girardeau w 1941 roku

Murphy był oszołomiony. Wyczuł spisek… Ale jaki? czego dotyczył ??

Wojskowa wyprawa poszukiwawcza

Murphy zgłasza całą sprawę do swojej stacji. Potem udaje się mu podsłuchać jedną z rozmów Policjanta, który był na pierwszym poszukiwaniu i wspomniał o “pulsującym niebieskim świetle.” Tak, więc jednak coś w lesie znaleziono… Wojskowi, a także oficer Metz po zakończeniu drugiej wyprawy do lasu ponownie oficjalnie oświadczyli że nic nie zostało znalezione. Murphy dostał pozwolenie aby iść z wojskowymi oraz policją do lasu, ale po dotarciu na miejsce zdarzenia nie został wpuszczony.

Obszar zamknięty

Przynajmniej Murphy stał się naocznym świadkiem zamknięcia całego obszaru poszukiwań. Nie wolno było nikomu przebywać w pobliżu tego miejsca. W bardzo krótkim czasie, wiadomość o katastrofie dotarła do telewizji i mediów prasowych. Kecksburg wkrótce przeżywa obleżenie ludzi, którzy chcieli się dowiedzieć co dokładnie rozbiło się w Kecksburskim lesie i dlaczego wojsko chce tą sprawę zatrzymać tylko dla siebie.

Świadkowie Opisują UFO

Wkrótce okazało się, że Policja nie była pierwsza na miejscu zdarzenia..Według badacza UFO Stana Gordona, kilka dociekliwych mieszkańców było tam przed policją oraz wojskiem. Opisali Gordonowi obiekt w kolorze brązu, około 9-12 metrów długości w kształcie “żołędzia”.

Nierozwiązana Tajemnica

US Air Force, po zakończeniu śledztwa, wydało “oficjalne” oświadcznie. Stwierdzili ,że to meteoryt spadł w lesie Kecksburskim. Dla większości, to proste wyjaśnienie w zupełności zaspokoiło ich ciekawość. Czy to koniec tajemnicy Kecksburskiej? Mogłoby być, gdyby nie program “Unsolved Mysteries” ,który w 1990 rozpoczął zupełnie nowe dochodzenie w tej sprawie.

Co się stało z Johnem Murphy?

Wydaje się, że John Murphy, który był tak blisko poznania prawdy o katastrofie w Kecksburgu, zrezygnował z niej dość łatwo… Może jednak nie do końca… Po jego śmierci wdowa po nim opowiedziała wstrząsającą historię. Powiedziała, że jej mąż był jednym z pierwszych, który dotarł do obiektu, i sfotografował go. Ta fotografia została skonfiskowana przez wojsko, które nakazało mu nie ujawniać żądnych szczegółów ponieważ gdy by to zrobił poniósł by “poważne konsekwencje”..

Przeczytaj również:  Katastrofa Ufo w Rosji w 1969 roku

Co ciekawe, Project Blue Book wydał raport w tej sprawie i potwierdził, że istnieje fotografia obiektu w lesie, ale nie załączyli jej w swoim raporcie. Istnieje jeszcze wiele pytań bez odpowiedzi, na temat tego co rozbiło się w lesie w pobliżu Kecksburg w Pensylwanii w 1965 roku.