Menu Zamknij

Glenn Dennis

Glenn Dennis był jedną z kluczowych postaci związanych z rzekomą katastrofą UFO w Roswell, która miała miejsce w lipcu 1947 roku. Według relacji, Dennis, będący wówczas młodym pracownikiem zakładu pogrzebowego w Roswell, Nowy Meksyk, miał zostać zaangażowany przez wojsko do dostarczenia trumien o nietypowych wymiarach, co miało być związane z odzyskaniem ciał obcych istot po katastrofie UFO.

Dennis twierdził również, że został wezwany do bazy wojskowej, aby pomóc w kwestiach związanych z konserwacją ciał, i że był świadkiem dziwnych fragmentów materiałów, które nie przypominały niczego, co znał. Jego relacje dodatkowo wzbogaciły narrację o Roswell, sugerując, że wojsko odzyskało nie tylko szczątki statku kosmicznego, ale i ciała jego załogi.

Glenn Dennis po raz pierwszy wysunął twierdzenie o obcych ciałach związanych z katastrofą w Roswell 5 sierpnia 1989 roku w wywiadzie ze Stantonem Friedmanem i po raz pierwszy zostało to upublicznione w połowie 1991 roku w książce Kevina Randle’a i Dona Schmitta „UFO Crash At Roswell”.

Według Dennisa, jego przyjaciółka pielęgniarka z szpitala RAAFB powiedziała mu, że brała udział w sekcji zwłok trzech dziwnych obcych istot i dała mu szkice tych stworzeń po uzyskaniu od niego „świętej przysięgi” zachowania tego w tajemnicy. Niedługo potem, według Dennisa, jego przyjaciółka pielęgniarka została przeniesiona do Anglii, a jego list do niej został zwrócony z adnotacją „Zmarła”. Twierdził, że później usłyszał, że zginęła w katastrofie wojskowego samolotu. 

Niestety, w żadnych zapisach nie istnieją dowody na taką katastrofę samolotu, ani w indeksie New York Times, ani w National Transportation Safety Board, ani w archiwach Armii Sił Powietrznych.

(W innym wywiadzie Dennis stwierdził, że nigdy nie próbował się z nią skontaktować po jej odejściu z bazy! Z MUFON UFO Journal, kwiecień 1992, Dennis powiedział: „Nigdy nie próbowałem się z nią skontaktować… Dołączyła do zakonu (została zakonnicą) po wyjściu z armii.”

Badacze z Roswell w końcu namówili Dennisa, by podał imię swojej przyjaciółki pielęgniarki. Naomi Maria Self.

„Raporty poranne”, które wymieniają wszystkich wojskowych, nadal istnieją dla Roswell Army Air Field (RAAF) na lipiec 1947 roku. Pokazują, że w lipcu 1947 roku w RAAF było przydzielonych tylko pięć pielęgniarek, i żadna z nich nie została nagle przeniesiona do Anglii ani nigdzie za granicę. Żadna z pielęgniarek nie miała na imię Naomi Maria Self ani imienia podobnego do tego. Dokładne przeszukanie plików w National Personnel Records Center nie znalazło nikogo o takim imieniu, kto kiedykolwiek służył w wojsku.

Jedna z pielęgniarek została przeniesiona 4 września 1947 roku z powodu problemów medycznych i przyjęta do szpitala na innej bazie w Teksasie. Inną pielęgniarkę przeniesiono do Fort Worth Army Air Field 23 lipca 1947 roku – nie na początku lipca, jak twierdził Dennis.

Dennis później twierdził, że imię pielęgniarki nie było Selff, ale nie chciał powiedzieć, jakie miało być jej nowe imię. Żadna z pielęgniarek, które były na bazie w lipcu 1947 roku, nie pasuje do tego, co twierdzi Dennis.

Karl Pflock w liście z 6 stycznia 1995 roku napisał do Dennisa:

„Śledczy Sił Powietrznych i prywatny detektyw odnaleźli poranne raporty szpitalne i inne dokumenty szpitalne na cały rok 1947, pokazujące, kto był na dyżurze i kiedy, itd. Zidentyfikowali także wszystkie pielęgniarki, które były przydzielone do bazy w tym roku i kiedy zostały tam przydzielone i przeniesione…” Pflock doszedł do wniosku, że przyjaciółka Dennisa pielęgniarka „po prostu nie istniała”.

Stanton Friedman oskarżył Pflocka o bycie „agentem dezinformacji” za powiedzenie tego.

Randle, który wykorzystał opowieść Dennisa w swoich książkach, teraz porzucił Dennisa jako wiarygodnego świadka. Kiedy zapytano go:

„Kogo uważasz za najmniej wiarygodnego ze świadków Roswell i dlaczego?”

Randle odpowiedział: „Jima Ragsdale’a za zmianę swojej historii. Geralda Andersona za wymyślenie swojej i złapanie go na kłamstwach. Glenna Dennisa za zmianę imienia pielęgniarki, gdy udowodniliśmy, że nie istniała.”