Menu Zamknij

Thomas DuBose

Thomas Jefferson DuBose był wysoko postawionym oficerem Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, który odegrał kluczową rolę w wydarzeniach związanych z tzw. katastrofą UFO w Roswell w 1947 roku. Według relacji i dokumentów, DuBose był bezpośrednio zaangażowany w zarządzanie informacjami i materiałami odzyskanymi po tym zdarzeniu.

Schmitt i Friedman przeprowadzili wywiad z DuBose w sierpniu 1990 roku, kiedy DuBose miał prawie 90 lat. Użyli hipnozy regresyjnej, próbując „pomóc” jego 43-letnim wspomnieniom.

„Jeśli hipnotyzer ma przekonania na temat tego, co się faktycznie wydarzyło, jest niezwykle trudno, aby nie doprowadził nieumyślnie do tego, że poddany (osoba hipnotyzowana) ostatecznie 'przypomni sobie’ to, w co wierzy hipnotyzer, że się faktycznie zdarzyło.”

UŻYCIE I NADUŻYCIE HIPNOZY W SĄDZIE.

Doktor Martin Orne, były prezydent Międzynarodowego Towarzystwa Hipnozy Eksperymentalnej, opublikowany w Międzynarodowym Dzienniku Klinicznej i Eksperymentalnej Hipnozy.

Wydaje się, że Schmitt i Friedman nie pokazali zdjęć szczątków DuBose’owi, kiedy przeprowadzali z nim wywiad. Schmitt wskazał, że zapytali DuBose’a, czy kiedykolwiek widział prawdziwe szczątki z Roswell, na co on odpowiedział „zdecydowanym NIE!!!

Czy szczątki na podłodze u Ramey’a były szczątkami z Roswell?
DuBose odpowiedział „Nie.”

Ale kiedy Shandera przeprowadzał wywiad z DuBose’em, zarówno telefonicznie, jak i osobiście, DuBose patrząc na zdjęcia stwierdził, że były to szczątki, które Marcel przyniósł ze sobą z Roswell!

Pamiętajmy, zgodnie z twierdzeniami zwolenników teorii o katastrofie, Marcel miał przynieść ze sobą „prawdziwe” szczątki, a biuro Ramey’a następnie zastąpiło je szczątkami balonu dla prasy.

Ale jeśli, jak sugerowali niektórzy, balon został zastąpiony „prawdziwymi” szczątkami, nikt jeszcze nie odpowiedział, skąd Ramey wziął ML-307 i gumę z balonu meteorologicznego, który był wystawiony na słońce przez trzy tygodnie!

Nie używali ML-307 w FWAAF. Nie używali ML-307 w RAAF. Bryg. Gen. Donald Yates w artykule UP z dnia 8 lipca 1947 roku stwierdził, że tylko kilka z tych celów „jest używanych codziennie, w miejscach, gdzie jakiś konkretny projekt wymaga bardzo dokładnych informacji o wietrze z ekstremalnych wysokości.”

Chorąży Irving Newton rozpoznał je z bitwy o Okinawę, gdzie były używane do kierowania ogniem – nie ze swoich doświadczeń jako meteorolog, ponieważ rzadko były używane.

Więc jeśli były tak rzadkie i nie były używane w Fort Worth i Roswell, skąd „oni” znaleźli części jednego, który był wystawiony na słońce przez trzy tygodnie, aby zastąpić „prawdziwe” szczątki?